Yeni özgüven

deneyim -

Yeni özgüven

Melanie, 31

Aydan aya kötüleştim. Haftada 38 saat doktor muayenehanesinde çalıştığım için işten sonra spor veya egzersiz yapamadım. Sadece çok isteksizdim. Kendimi gerçekten evimde hissetmedim çünkü benim için bir şeylerin değişmesi gerektiğini gördüm. Nefes nefese kalmadan merdivenleri rahat bir şekilde tekrar çıkabilmek istedim.


Teşvikim


Arkadaşım bana DEZ diyetinden bahsetti ve annesinin onunla sağlıklı bir 23 kg kaybettiğini söyledi. Petra (arkadaşımın annesi) ile ilgili ilginç olan şey, benden daha ağır olması ve vardiyalı çalışması, bunu benden daha da zorlaştırması. Tam da ihtiyacım olan teşvik buydu.


DEZ diyeti ile ilgili planım


Hafta sonu başlamaya karar vermiştim çünkü bununla hiçbir ilgim yoktu. % 1.5 az yağlı süt ve shaker aldım. Bu kadar uzun bir süre sonra midemde gerçek bir karıncalanma hissine kapıldım çünkü uygulamadaki faydalı tavsiyeler sayesinde kendimi tamamen rahat hissettim. Ayrıca bir BIA ölçümü yaptırdım ve bu süre boyunca istediğim her şeyi sorabildim ve rahatsız hissetmedim.


Benim tavsiyem


Muayenehanede şahsen veya telefonla tavsiye almanız şiddetle tavsiye edilir. Herhangi bir korkuyu ortadan kaldırır ve kendinizi yalnız hissetmezsiniz.


Atılımım


Şimdiden 11 kilo verdim ve sonunda hafta sonu tekrar koşuya çıkabilirim. Çok heyecanlıyım ve arkadaşlarım da bunu fark ediyor. Hayat nihayet yeniden eğlenceli!


Etiketler