1. DEZ diyet programına herkes katılabilir mi?

Evet, tıbbi müdahale gerektiren bir hastalığa yakalanmamanız koşuluyla. Bu gibi durumlarda, aile doktorunuza danışın ve onu düzenli olarak ilerleme hakkında bilgilendirin. DEZ Diyet Programı yetişkinler için geliştirilmiştir. 16 yaşın altındaki çocuklar ve ergenler, tıbbi ve psikoterapötik gözetim olmadan bağımsız bir kilo verme programına girmemelidir.
Hamilelik ve emzirme, vücudunuz için ek besin maddelerine ihtiyaç duyduğu istisnai durumlardır. Bu nedenle, çocuğunuzun yüksek yararına olacak şekilde, şimdi diyete başlamamalısınız. DEZ diyet programı ile hamilelik ve emzirme sonrasına kadar beklemek ve ardından etkili bir şekilde başlamak en iyisidir!

2. Neden sadece 3 öğün yemek önerilir?

DEZ diyet programının temel amacı kas kütlesini değil yağı azaltmaktır. Bununla birlikte, yağı sadece kandaki insülin seviyesi düşükse azaltabilirsiniz. İnsülin başta karbonhidratlar olmak üzere her tür gıdadan salınır ve yağ yakımını kesintiye uğratır. Yani günde yalnızca üç kez yemek yerseniz, öğünler arasındaki dört ila altı saatlik molalar sayesinde optimum yağ yakma elde edersiniz. Uzun vadede, günde 3 öğünde, 5 öğünde olduğundan daha az kalori tüketilir.

3. Belirli gıdalardan vazgeçmek zorunda mıyım?

Hayır. İstediğinizi yiyebilirsiniz - ancak bu, öğünlerinizin doğru bileşimine ve miktarına bağlıdır. Bir öğün tüm temel besinleri içermeli, sağlıklı, çeşitli ve yağ kontrollü olmalıdır. Böylece zaman zaman kendinize bir parça çikolata veya diğer yüksek kalorili lezzetlerle ödüllendirebilirsiniz. Bu “günahları” başka bir durumda telafi etmeniz önemlidir. DEZ diyet programında doğum günleri veya davetler gibi özel etkinlikleri zamanında planlamanız yararlıdır.

4. Hayatımı sınırlayan herhangi bir kural var mı?

Diyet ve yaşam tarzındaki değişim adım adım gerçekleştiğinden, DEZ diyet programını kendinizi kısıtlamadan yavaş yavaş hayatınıza entegre edebilirsiniz .

5. Ne kadar hızlı ne kadar kilo verebilirim?

Kilo kaybı kişiden kişiye değişir. İlk 2 hafta 3 ile 9 kg arası kilo vermek mümkündür. O zaman haftada ortalama 1 ila 1.5 KG kaybedersiniz. "Elma türleri" genellikle "armut türlerine" göre daha kolay ve hızlı kilo verir.

6. DEZ diyet ürünlerini nereden alabilirim?

DEZ diyet ürünleri burada mağazamızda veya yardım hattımızı arayarak bulunabilir:  +49 (0) 40688931000

Elbette sorular ve tavsiyeler için hazırız. Çünkü hedefe ulaşmak için yetkin tavsiye ve destek şarttır.

7. Neden vitamin ve minerallere ihtiyacım var?

Vitaminler ve mineraller organizma için protein, yağ ve karbonhidratlar kadar önemlidir. Önemli metabolik süreçleri düzenler, bağışıklık sistemini harekete geçirir ve böylece hastalıklara, erken yaşlanma süreçlerine ve hava kirliliği gibi olumsuz çevresel etkilerin etkilerine karşı korurlar. Diyet sırasında yeterli alımın sağlanması özellikle önemlidir. DEZ diyet ürünleri vücudun ihtiyaç duyduğu tüm önemli vitamin ve mineralleri içerir.

8. İnsülin neden kilo vermede anahtar hormondur?

İnsülin, pankreasta üretilen bir hormondur. Karbonhidrat tüketildikten sonra (örneğin şeker içeren besinler) insülin kana salınır ve konsantrasyon artar. İnsülin sadece kan şekeri seviyelerini düzenleyip normalleştirmekle kalmaz, aynı zamanda yağ depolamayı destekler, yağ parçalanmasını engeller ve sizi acıktırır. Günde birçok küçük öğün, sık sık insülin salınımına yol açar. Kilo vermek için, kan şekeri düzeyini çok sık “yükseltmemek” tavsiye edilir, çünkü ancak o zaman yağ kaybı mümkündür.

9. Glisemik indeks nedir?

Glisemik indeks, bir gıdalardaki karbonhidratların glikoza kıyasla kana ne kadar hızlı girdiğini gösterir. Glikoza, diğer gıdaların değerlerinin dayandığı referans değeri 100 atanır. İndeks ne kadar yüksekse, kan şekeri seviyesi o kadar hızlı ve yükselir. Bu nedenle, düşük glisemik indeksi olan yiyeceklerin tüketilmesi önerilmektedir.

10. Biyolojik değer nedir?

Biyolojik değer, 100 gram diyet proteininden vücudun kendi proteininin kaç gramının oluşturulabileceğini gösterir. Bir gıda proteini, insan vücudu proteinine ne kadar çok benzerse, biyolojik değer o kadar yüksek olur. Bir gram tavuk proteini ve patates proteini en yüksek biyolojik değere sahiptir. Tavuk proteininin değeri 100'dür. Özellikle kilo verme sırasında, yüksek biyolojik değere sahip yüksek kaliteli protein alımı, sağlıklı ve verimli kasları desteklemek için önemlidir.

11. Yemek ikamesi nedir?

Kilo verdikçe daha az yediğiniz için, aynı zamanda daha az önemli besin tüketirsiniz. Yemek yerine geçen bir ürün bu eksikliği giderir.

Bir öğün yerine geçen ürün, normal bir yemek yerine yenen değerli besinlerden oluşan bir besindir. Hayati formül, örneğin 23 önemli vitamin, mineral ve yüksek kaliteli protein içerir ve yine de sadece birkaç kalori içerir. Araştırmalar, bir öğün ikame ürününün kullanımının, kendi kendine yapılan azaltma diyetlerine göre planlanmasının ve kullanılmasının çok daha kolay olduğunu göstermektedir.
Uzun vadede diyetinizi değiştirmek, DEZ diyet programının önemli bir ayağıdır. Bu nedenle, her gün kendinize daima üçüncü bir yemek hazırlarsınız.

12. DEZ diyet programından sonra tekrar kilo alır mıyım?

Program sonrasında da yağ kontrolüne devam ederseniz ve ihtiyacınıza göre yemek yerseniz hayır. DEZ Diyet Programı kalıcı başarı için tasarlanmıştır . Program boyunca kas kütlenizi ne kadar iyi korursanız, sonrasında kilo almama şansınız o kadar artar. Bu programla, gerektiği kadar yemeyi, çeşitlendirmeyi ve hepsinden önemlisi tekrar kilo almadan doyurmayı öğreneceksiniz. Zinde ve zayıf kalmak için 10 diyet motivasyon ipucu ve farkında bile olmadan kilo vermek için 5 ipucu için okumaya devam edin .

13. Sadece online sipariş verebilir miyim?

DEZ, kliniğimizden çevrimiçi olarak veya telefonla doğrudan sipariş edilebilir. Bunun için telefon numarası:  +49 (0) 40688931000  (her zaman Pazartesi-Cuma 10: 00-18: 30 arası mevcuttur)

14. Ödemeyi ETF/Havale mi yapmalıyım yoksa nakit olarak da ödeyebilir miyim?

Tabi ki eft/havale transfer edebilir veya teslimatta nakit ödeme yapabilirsiniz (teslimatta nakit). Yurt dışından gelen müşteriler de faturalarını kredi kartı ile ödeyebilirler.

15. Siparişimin elime ulaşması ne kadar sürer?

Genellikle siparişten teslimata kadar 2-3 iş günü sürer. Her zaman teslimatın tam olarak nereye gittiğine ve hafta sonunun arada olup olmadığına bağlıdır. Bizi istediğiniz zaman arayabilir ve sorabilirsiniz.

16. Paketim hangi servis sağlayıcı tarafından teslim edilecek?

Yıllardır DHL ve GLS ile kolilerimizi teslim ettirdik. Müşterilerimiz bu günden çok memnun.

17. Bir ürün hakkında şikayette bulunmak istersem ne yapmalıyım?

Memnuniyetsizlik veya belirsizlik durumunda DEZ diyet kavanozunu açmamanız çok önemlidir, sadece bizimle iletişime geçin. Daha sonra sorunu sizin için derhal çözmeye çalışacağız.