Tarihimiz

DEZ (Diyet ve Beslenme Merkezi Aktaş) Hamburg'da kurulmuştur. DEZ Beslenme Merkezin sorumluluk alanı sağlıklı hastalar, tip 2 diyabetliler, koroner kalp hastalığı ve obezite hastalarının beslenme tedavisidir.

Lokasyon, Hamburg-Wandsbek'de, buradan çağrı merkezi aracılığıyla, özel DEZ diyet ürünleri, AB ülkeleri Belçika, Danimarka, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya, İsveç'in yanı sıra Lichtenstein ve İsviçre'ye ihraç ediliyor. Şirket, Türkiye'de 2007 den beri TV ve İnternet gibi medyada iyi temsil ediliyor. Türkiye'de ne yazık ki sahte ürünler dezpack ve dexx markaları altında satılmaktadır.

2010-2012 yıllarında, örneğin yine Almanya'da yayınlanan bir Türk TV kanalında, DEZ ürünleriyle başarılı bir şekilde kilo veren katılımcılarla düzenli görüşmeler yapıldı. Almanya'da web siteleri optimize edildi ve YouTube kanalı kuruluyor.

DEZ Grubun Ceo´su ve Beslenme Tıp Uzmanı Prof. vis. Dr. Fikret Aktaş  ve Doktorları, Beslenme Uzmanları, Diyetisyenleri ve Stajyerlerinden oluşan Ekibiyle Avrupa ve Türkiyeyi temsil ediyorlar.

DEZ Dr. Aktaş Diyeti 1999 beri çok başarılı ve  özel bir kilo verme programı ve birçok Muayehanelerde kullanılan biyoelektrik empedans analizi ile (BIA) Hasta takibi yapılmaktadır. BIA ölçümü özel eğitim gerektirir, bu nedenle bu alanda çok Uzman bulunmamaktadır. DEZ Diyetinde Katılımcıların aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri garanti edilir. BIA ölçüm ile başlangıçta her bir hastanın bireysel vücut analizi belirlenir ve bir diyet programı oluşturmanın temeli olarak önemlidir. Ayriyetten bu ölçüm ile düzenli aralıklarla tekrarlandıgında, DEZ Ürünleriyle sadece yağlardan Kaslara zarar verilmeden kilo verildiği görülür.